Biserica Sfantul Nicolae si Adormirea Maicii Domnului din Maia
Slujbă în sobor la parohia Maia Catargi
Administrator: 22-06-2016 01:55:39 in Articole pe Larg

                Miercuri, 20.04.2016, orele 17.00, biserica parohială din Maia Catargi a găzduit întrunirea preoților din cadrul Cercului pastoral ”Patru Frați”, participanți fiind preoți slujitori de la parohiile învecinate după cum urmează: preot Ștefan Silviu-parohia Maia, preot Radu Gerorge-parohia Brazii, preot Bălu Cristi-parohia Patru Frați, preot Biteș Silviu-parohia Moldoveni, preot Vasile Costin-parohia Adâncata, preot Radu Gheorghe, preot pensionar Neacșu Vasile. Cu această ocazie, a fost săvârșită Taina Sfântului Maslu spre bucuria duhovnicească a credincioșilor prezenți.   Părintele paroh Tudor Sebastian Gabriel a rostit un cuvânt de învățătură despre ”Importanța Sfântului Maslu în viața credincioșilor” și ”Despre Post” ca urcuș duhovnicesc, semn de sănătate spirituală.

                                          A consemnat Preot Tudor Sebastian Gabriel

© 2017 - Parohia Maia Catargi

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe