Biserica Sfantul Nicolae si Adormirea Maicii Domnului din Maia
Misiune și pastorație la Parohia Maia Catargi
Administrator: 05-09-2016 12:47:59 in Articole pe Larg
               Joi, 01 Septembrie 2016, după oficierea Sfintei Liturghii, preotul paroh, Tudor Sebastian Gabriel, a oferit pachete cu dulciuri copiilor prezenți la Sfânta Slujbă, nu înainte ca aceștia să rostească poezii și rugăciuni în fața tuturor celor prezenți. De asemenea, prin vizita sa pastorală, preotul paroh a oferit gratuit o butelie cu gaz doamnei Alexandru Cecilia, văduvă, acesta fiind o creștină practicantă și foarte apropiată bisericii. 
                                     
                                                                   a consemnat Patriche Vasile

© 2017 - Parohia Maia Catargi

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe