Biserica Sfantul Nicolae si Adormirea Maicii Domnului din Maia
MAIA CATARGI, daruri pentru școlari
Administrator: 12-09-2016 12:03:05 in Articole pe Larg
           Astăzi, 08.09.2016, după oficierea Sfintei Liturghii, preotul paroh, Tudor Sebastian Gabriel, a oferit gratuit rechizite școlare copiilor prezenți la slujbă, vorbindu-le prin frumoase cuvinte, despre importanța studiului în școală, dar și despre faptul că numai prin perseverență și devotament își pot atinge un țel în viață. Școala dintotdeauna a dăruit satisfacția împlinirii, a dăruit valori și a sprijinit necondiționat pe cei care și-au dorit mai mult. În încheierea cuvântului de învățătură, preotul paroh a mulțumit sponsorilor și tuturor celor care s-au implicat, de fiecare dată, în acest proiect. Hristos să ne bucure!
                                                  a consemnat Laura Tudor.


© 2017 - Parohia Maia Catargi

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe