Biserica Sfantul Nicolae si Adormirea Maicii Domnului din Maia
BISERICA ȘI SCOALA – BUCURII DE SĂRBĂTORI LA MAIA CATARGI - Sfântul Nicolae în mijlocul copiilor -
Administrator: 06-12-2016 11:25:44 in Articole pe Larg
         Marți, 06 decembrie 2016, după oficierea Sfintei Liturghii, la biserica Maia Catargi, a avut loc un moment deosebit. Preotul paroh, Tudor Sebastian Gabriel, împreună cu cei prezenți la Sfânta Biserică, au primit vizita copiilor de la clasa pregătitoare conduși de Coman Diana Viorica și copii din clasa a III-a, conduși de Constantin Cornelia, din cadrul școlii gimnaziale ”Barbu Catargiu” – Maia, cadre didactice devotate și mereu prezente cu activități extrașcolare. Acești minunați oaspeți au susținut un concert de colinde, au recitat poezii și au adus în inimile tuturor bucuria sărbătorilor. La finalul acestui recital toți cei prezenți, mici și mari, au primit cadouri din partea Parohiei Maia Catargi. 

        a consemnat preot paroh, Tudor Sebastian Gabriel

© 2017 - Parohia Maia Catargi

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe