Biserica Sfantul Nicolae si Adormirea Maicii Domnului din Maia
MAIA CATARGI, PELERINAJ LA BRAUL MAICII DOMNULUI
Administrator: 21-05-2017 11:55:18 in Articole pe Larg
Astazi, 17.05.2017, grupul de cateheza Maia Catargi, impreuna cu preotul paroh, Tudor Sebastian Gabriel, au mers in pelerinaj la Catedrala din Urziceni, judetul Ialomita, pentru a se inchina la Braul Maicii Domnului venit aici de la Manastirea Kathoxenia-Grecia cu binecuvantarea Preasfintitului Parinte Vincentiu, Episcopul Sloboziei si Calarasilor.       Impreuna cu acest Odor de mare pret se afla spre inchinare si Moastele Sfantului Stelian, ocrotitorul copiilor, gazda fiind Sfantul Nectarie, particele din sfintele sale Moaste fiind aici permanent, printr-o minune, inca din anul 2013.
                                                         a consemnat preot Sebastian Gabriel Tudor
© 2017 - Parohia Maia Catargi

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe