Biserica Sfantul Nicolae si Adormirea Maicii Domnului din Maia
CERC PASTORAL LA PAROHIA MAIA CATARGI
Administrator: 12-08-2017 10:46:42 in Articole pe Larg
         Astăzi, 11.08.2017, la Parohia Maia Catargi, cu hramul Adormirea Maicii Domnului și Sfântul Nicolae, Protopopiatul Urziceni, în cadrul Cercului Pastoral ”Adâncata”, a fost oficiată Taina Sfântului Maslu. După oficierea Sfintei slujbe, preotul paroh Tudor Sebastian Gabriel a susținut lucrarea cu tema ”Boala și suferința omului, remediul lor duhovnicesc prin Tainele Bisericii” .      Au fost prezenți preacucernicii preoți: Bălu Cristi, coordonatorul Cercului Pastoral (Parohia Patru Frați), Biteș Silviu (Parohia Moldoveni), Radu George (Parohia Brazii), Ștefan Silviu (Parohia Maia), Vasile Marin (Parohia Adâncata) și Tudor Sebastian Gabriel (Parohia Maia Catargi).
                                  a consemnat preot Tudor Sebastian Gabriel
© 2017 - Parohia Maia Catargi

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe