Biserica Sfantul Nicolae si Adormirea Maicii Domnului din Maia
Sfântul Maslu în Parohiile Cercului Pastoral nr. 9 din Protopopiatul Urziceni Parohia ”Patru Frați” – Parohia ”Brazii” – Parohia ”Maia Catargi”
Administrator: 29-10-2015 08:50:15 in Despre noi
       Vineri 19 decembrie 2014, în Parohiile mai sus menționate s-a oficiat slujba Sfântului Maslu. Preoți și credincioși s-au unit în rugăciune la această Sfântă Taină ca semn al dragostei omului față de Dumnezeu dar și cu speranța vie că vindecarea trupească și sufletească se săvârșește în chip tainic și minunat. Preoții slujitori, Bălu Cristi (Parohia ”Patru Frați”), Radu George (Parohia ”Brazii) și Tudor Sebastian (Parohia ”Maia Catargi”) în cuvintele lor de învățătură au accentuat iubirea pe care ne-o poartă Dumnezeu, dar și de strădania noastră de spori în rugăciune și fapte bune.

                                                                                        A consemnat preot Tudor Sebastian
                                                                                                  Parohia ”Maia Catargi”
© 2017 - Parohia Maia Catargi

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe