Biserica Sfantul Nicolae si Adormirea Maicii Domnului din Maia
ÎNFRĂȚIRE, DRAGOSTE CREȘTINĂ ȘI COMUNIUNE LA PAROHIA MAIA CATARGI
Administrator: 29-10-2015 09:01:06 in Despre noi

     În perioada Postului Mare al Sfintelor Paști, dar și în perioada post Pascală, la Parohia Maia Catargi a avut loc o activitate intitulată ”Suflet pentru suflet” în care fiii duhovnicești ai preotului paroh Tudor Sebastian Gabriel au organizat o colectă de alimente pentru Mănăstirea Hagieni, aflată în județul Ialomița, cu care este înfrățită parohia noastră.
Cu binecuvântarea Preacuviosului Părinte Arhimandrid, Rafael Mîț, Exarhul Mănăstirilor și Vicar Eparhial al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, astăzi, 03.05.2015, după oficierea Sfintei Liturghii, a fost posibilă întrevederea frățească cu Părintele Protosinghel Botezatu Gabriel și monahul Nectarie, viețuitori ai mănăstirii mai sus amintite, unde au primit darurile noastre, mulțumind tuturor ostenitenitorilor .

                                                                              a consemnat preot Tudor Sebastian Gabriel
© 2017 - Parohia Maia Catargi

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe