Biserica Sfantul Nicolae si Adormirea Maicii Domnului din Maia
Fapte și cuvinte de învățătură la Parohia Maia Catargi (Sfinții, model de credință și fapte bune)
Administrator: 09-11-2015 09:59:26 in Despre noi
         Urmând exemplul Sfintei noastre Cuvioase Paraschieva și al Sfinților iubitori de Hristos, oameni cu suflet de creștin, sensibili și față de neajunsurile celor sărmani, au trecut de la vorbe la fapte și au înțeles că fără a dărui nu primim.
         În data de 01.11.2015, la Parohia Maia Catargi, preotul paroh Tudor Sebastian Gabriel împreună cu reprezentanți ai Consiliului și Comitetului Parohial, au oferit familiilor nevoiașe îmbrăcăminte, încălțăminte și jucării. Beneficiari au fost 10 familii de rromi și 5 familii de români.
                                                                            A consemnat preot Tudor Sebastian Gabriel.
© 2017 - Parohia Maia Catargi

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe