10 septembrie 2013 – Şedinţa administrativă lunară de la Protopopiatul Urziceni

Marti, 10 septembrie 2013, a avut loc sedinta administrativa lunara cu preotii din Protopopiatul Urziceni. La întâlnire a participat Preacucernicul Parinte Arhidiacon Nicusor Silviu Dascalu, consilier mass-media, delegat din partea Preasfintitului Parinte VINCENTIU.

S-a discutat problema prozelitismului sectar si implicarea preotilor în contracararea acestuia.

S-a dat citire ultimelor adrese sosite de la centrul eparhial.

Preacucernicul Preot Sebastian Tudor de la Parohia Maia Catargi a sustinut un referat cu tema Familia, Scoala, factori indispensabili în formarea caracterelor crestine. Au avut loc câteva alocutiuni si interventii pe marginea acestui subiect din partea preotilor prezenti.

În încheiere reprezentantul Episcopiei Sloboziei si Calarasilor a transmis binecuvântarea Chiriarhului si a facut câteva precizari legate de modul cum trebuie sa reactioneze preotii în relatia cu mass-media.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...