Taina Sfântului Maslu în Biserica Sfântul Nicolae – Maia Catargi

Vineri, 28 noiembrie 2014, incepand cu ora 16.00, la Biserica Sfantul Nicolae a Parohiei Maia Catargi, a fost savarșita Taina Sfantului Maslu. La savarșirea sfintei slujbe au luat parte 3 preoți: preot Balu Cristi (Parohia Patru Frați), preot Ștefan Silviu (Parohia Maia) și preot paroh Tudor Sebastian (Parohia Maia Catargi).

La sfarșitul oficierii Tainei Sfantului Maslu credincioșii prezenți s-au bucurat de un cuvant de invațatura rostit de preacucernicul preot Balu Cristi. Dansul a relatat importanța postului in viața credinciosului și urcușul duhovnicesc necesar mantuirii.

A consemnat preot Sebastian TUDOR.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...