Taina Sfântului Maslu în Biserica Sfântul Nicolae – Maia Catargi

Vineri, 28 noiembrie 2014, începând cu ora 16.00, la Biserica Sfântul Nicolae a Parohiei Maia Catargi, a fost săvârșită Taina Sfântului Maslu. La săvârșirea sfintei slujbe au luat parte 3 preoți: preot Bălu Cristi (Parohia Patru Frați), preot Ștefan Silviu (Parohia Maia) și preot paroh Tudor Sebastian (Parohia Maia Catargi).

La sfârșitul oficierii Tainei Sfântului Maslu credincioșii prezenți s-au bucurat de un cuvânt de învățătură rostit de preacucernicul preot Bălu Cristi. Dânsul a relatat importanța postului în viața credinciosului și urcușul duhovnicesc necesar mântuirii.

A consemnat preot Sebastian TUDOR.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...