Moș Nicolae la Parohia Maia Catargi

Anul acesta, ziua Sfântului Ierarh Nicolae a fost așteptată cu mult interes și bucurie de copiii și enoriașii prezenți în biserica parohială la Sfânta Liturghie din Parohia Maia Catargi, Protopopiatul Urziceni. Prin strădania preotului paroh Sebastian Tudor și prin gestul plin de mărinimie și generozitate creștină a Comitetului Parohial, au realizat o surpriză plăcută copiilor prezenți la Sfânta Slujbă, dăruind tuturor pachete cu dulciuri și alimente.

La sfârșitul slujbei copiii au mulțumit pentru daruri printr-un program susținut de colinde. După programul artistic, preotul paroh a invitat familiile sărace cât și pe cei prezenți la Sfânta Slujbă să participe la o agapă frățească.

(A consemnat Năstăsescu Iulian, secretar parohial).
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...