Săvârșirea Tainei Sfântului Maslu în Parohiile din Cercul pastoral nr. 9

Vineri 19 decembrie 2014, in Parohiile Cercului Pastoral nr. 9 s-a oficiat slujba Tainei Sfantului Maslu. Preoții și credincioșii s-au unit in rugaciune la aceasta Sfanta Taina ca semn al dragostei omului fața de Dumnezeu dar și cu speranța vie ca vindecarea trupeasca și sufleteasca se savarșește in chip tainic și minunat. Preoții slujitori, Balu Cristi (Parohia Patru Frați), Radu George (ParohiaBrazii) și Tudor Sebastian (Parohia ”Maia Catargi”) in cuvintele lor de invațatura au accentuat iubirea pe care ne-o poarta Dumnezeu, dar și de stradania noastra de spori in rugaciune și fapte bune.

A consemnat Preot Tudor Sebastian de la Parohia Maia Catargi
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...