Mos Nicolae la Parohia Maia Catargi

Anul acesta, ziua Sfantului Ierarh Nicolae a fost asteptata cu mult interes si bucurie de copiii si enoriasii prezenti in biserica parohiala la Sfanta Liturghie din Parohia Maia Catargi, Protopopiatul Urziceni. Prin stradania preotului paroh Sebastian Tudor si prin gestul plin de marinimie si generozitate crestina a Comitetului Parohial, au realizat o surpriza placuta copiilor prezenti la Sfanta Slujba, daruind tuturor pachete cu dulciuri si alimente.

La sfarsitul slujbei copiii au multumit pentru daruri printr-un program sustinut de colinde. Dupa programul artistic, preotul paroh a invitat familiile sarace cat si pe cei prezenti la Sfanta Slujba sa participe la o agapa frateasca.

(A consemnat Nastasescu Iulian, secretar parohial).
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...