Instalare de preot la Parohia Moldoveni

În ziua de 21 decembrie 2014, Preacucernicul Părinte Bogdan Ionuț, Protopop de Urziceni, a oficiat instalarea de preot paroh la Parohia Moldoveni a precucernicului preot Biteș Silviu Cristian. În cuvântul său, părintele Protopop a vorbit despre Iisus Hristos ca jertfă de răscumpărare pentru păcatele noastre și din încredințarea Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor a dat citire actului decizițional de numire în parohie. Preotul Biteș Silviu Cristian a adresat mulțumiri Preasfințitului Părinte Vincențiu și și-a manifestat bucuria de a reveni în mijlocul credincioșilor. La acest eveniment au mai participat preotul Bălu Cristi de la Parohia ”Patru Frați”, preotul Tudor Sebastian de la Parohia ”Maia Catargi”, Primarul Comunei Moldoveni, Victor Dumitru, dar și un impresionant grup de colindători format din copiii Parohiei Moldoveni.

(a consemnat preot Tudor Sebastian)
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...