Înainte de începerea anului școlar… Recital de poezie religioasă și rugăciuni la Parohia Maia Catargi

Ca de fiecare dată și în acest an, pe 15 Septembrie școlile își primesc elevii, cu mici, cu mari, bucuroși pentru începerea noului an școlar, cu zumzăitul lor sublim gata pentru a auzi primul clopoțel, dar și pentru a descoperi cât mai mult din tainele materiilor predate de către cadrele didactice.

Astăzi, 13.09.2015, după oficierea Sfintei Liturghii, preotul paroh, Tudor Sebastian Gabriel, a încheiat predica prin a felicita pe copiii prezenți la slujbă, arătând prin frumoase cuvinte însemnătatea școlii în viața omului și aspectele privind viitorul fiecărui copil absolvent care și-a însușit cu dibăcie și perseverență cunoștințele primite.

A avut loc un recital de poezie religioasă și rugăciuni din partea copiilor participanți la slujbă, cu vârsta cuprinsă între 6 și 9 ani, aceștia primind rechizite școlare prin bunăvoința sponsorilor care și de această dată s-au arătat bucuroși de a dărui.

A consemnat Maria Stănescu
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...