Fapte și cuvinte de învățătură la Parohia Maia Catargi (Sfinții, model de credință și fapte bune)

Urmând exemplul Sfintei noastre Cuvioase Paraschieva și al Sfinților iubitori de Hristos, oameni cu suflet de creștin, sensibili și față de neajunsurile celor sărmani, au trecut de la vorbe la fapte și au înțeles că fără a dărui nu primim.

În data de 01.11.2015, la Parohia Maia Catargi, preotul paroh Tudor Sebastian Gabriel împreună cu reprezentanți ai Consiliului și Comitetului Parohial, au oferit familiilor nevoiașe îmbrăcăminte, încălțăminte și jucării. Beneficiari au fost 10 familii de rromi și 5 familii de români.

A consemnat preot Tudor Sebastian Gabriel.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...