Parohia Maia Catargi și Colegiul Național Grigore Moisil. Daruri în Ajunul Nașterii Domnului pentru copii și cei nevoiași.

În ziua de 24.12.2015 la Parohia Maia Catargi s-a desfășurat o activitate în premieră pentru enoriașii noștri. Elevii clasei a X-a G ai Colegiului Național ”Grigore Moisil” din Urziceni reprezentați prin Ioniță Andra, coordonatoarea proiectului ”Bucuria de a dărui” împreună cu preotul paroh, Tudor Sebastian Gabriel, au oferit daruri de îmbrăcăminte, încălțăminte și rechizite școlare copiilor și persoanelor nevoiașe din localitatea Maia.

”Această frumoasă și rodnică experiență ne face să simțim și să trăim la intensitate maximă bucuria de a dărui. Să ne gândim permanent la cei aflați în nevoi, să fim mai buni, mai drepți și mai curați sufletește și doar așa descoperim darurile cu care Bunul Dumnezeu ne-a înzestrat”, a declarat eleva clasei a X-a G, Ioniță Andra, mulțumind totodată tuturor celor care au colaborat pentru ca acest proiect să devină realitate.

A consemnat preotul paroh,

Tudor Sebastian Gabriel
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...