Slujbă în sobor la parohia Maia Catargi

Miercuri, 20.04.2016, orele 17.00, biserica parohială din Maia Catargi a găzduit întrunirea preoților din cadrul Cercului pastoral ”Patru Frați”, participanți fiind preoți slujitori de la parohiile învecinate după cum urmează: preot Ștefan Silviu-parohia Maia, preot Radu Gerorge-parohia Brazii, preot Bălu Cristi-parohia Patru Frați, preot Biteș Silviu-parohia Moldoveni, preot Vasile Costin-parohia Adâncata, preot Radu Gheorghe, preot pensionar Neacșu Vasile. Cu această ocazie, a fost săvârșită Taina Sfântului Maslu spre bucuria duhovnicească a credincioșilor prezenți. Părintele paroh Tudor Sebastian Gabriel a rostit un cuvânt de învățătură despre ”Importanța Sfântului Maslu în viața credincioșilor” și ”Despre Post” ca urcuș duhovnicesc, semn de sănătate spirituală.

A consemnat Preot Tudor Sebastian Gabriel
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...