Parohia Maia Catargi, parteneriat de colaborare cu World Vision România

Astăzi 12 mai 2015, la Parohia Maia Catargi s-a desfășurat un program intitulat ”Dăruind vei dobândi” în colaborare cu World Vision România, reprezentant fiind domnul Georgescu Nicolae Silviu, în care 4 familii cu posibilități financiare reduse au primit un număr de 4 ieduțe fiecare, spre bucuria părinților și fericirea copiilor. Momentul a fost unul deosebit mai ales că, în fața celor prezenți, copiii au rostit rugăciuni, poezii și au interpretat cântece religioase. Părinții care au făcut parte din acest program au mulțumit preotului paroh pentru implicarea sa în această activitate și au promis solemn, față de domnul Georgescu Nicolae Silviu, că în anul 2017 vor ajuta, la rândul lor, familii aflate în nevoi. Bucuria a fost unanimă, iar programul s-a încheiat în aplauze.

A consemnat preot paroh, Tudor Sebastian Gabriel
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...