A apărut un nou disc de cântări bisericeși

Cu Binecuvântarea Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor s-a reeditat un Compact disc (CD) ce include cântări bisericești, interpretate de preotul Tudor Sebastian Gabriel de la Parohia Maia Catargi, dar și cu contribuția specială a corului psaltic ”Cvintet C”.Acest CD vine ca urmare a numeroaselor cereri verbale din partea celor ce au ascultat aceste cântări bisericești, editate în acest stil pentru prima data în anul 2009, încurajând și sprijinind pe cei implicați ca el să reapară și să bucure pe cât mai mulți, dornici de cuvântul lui Dumnezeu slavit și prin cântări. A consemnat preot Tudor Sebastian Gabriel
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...