MAIA CATARGI, daruri pentru școlari
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/dscn0472.jpg)
Astăzi, 08.09.2016, după oficierea Sfintei Liturghii, preotul paroh, Tudor Sebastian Gabriel, a oferit gratuit rechizite școlare copiilor prezenți la slujbă, vorbindu-le prin frumoase cuvinte, despre importanța studiului în școală, dar și despre faptul că numai prin perseverență și devotament își pot atinge un țel în viață. Școala dintotdeauna a dăruit satisfacția împlinirii, a dăruit valori și a sprijinit necondiționat pe cei care și-au dorit mai mult. În încheierea cuvântului de învățătură, preotul paroh a mulțumit sponsorilor și tuturor celor care s-au implicat, de fiecare dată, în acest proiect. Hristos să ne bucure! a consemnat Laura Tudor.
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/dscn0477.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/dscn0479.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/dscn0492.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/dscn0498.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/rscn0499.jpg)