Micii pelerini ai parohiei Maia Catargi în”vizită” la Maica Domnului

În ziua de 04.11.2016, elevi ai școlii gimnaziale Maia în colaboare cu directorul unității, Niculae Ileana, cât și copii ai grupului de cateheză ”Maia Catargi”, împreună cu preotul paroh, Tudor Sebastian Gabriel, au mers în pelerinaj la Slobozia, închinându-se icoanei Maicii Domnului, făcătoare de minuni, de la Mănăstirea Nicula, odor de mare preț adus aici prin purtarea de grijă a Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor.

Icoana Maicii Domnului cu Pruncul este cunoscută pentru puterile ei tămăduitoare, sunt mulți oameni care s-au vindecat de cancer, de boli incurabile, sunt multe familii care au dobândit prunci după ce s-au închinat la icoană și poate cea mai mare minune e faptul ca există. Aducem mulțumiri și domnului Zamfir Marian, primarul comunei Maia, pentru efortul depus și sprijinul acordat.

a consemnat preot paroh Tudor Sebastian Gabriel
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...