ZIUA NATIONALA A ROMANIEI LA MAIA CATARGI

Cu prilejul Zilei Naţionale a României, joi, 01 decembrie 2016, la monumentul eroilor din centrul localității Maia s-a desfăşurat o acţiune cultural religioasă menită să omagieze această zi de sărbătoare.

Preotul Ștefan Silviu și preotul Tudor Sebastian Gabriel au săvârşit Slujba de Te Deum la care au participat reprezentanţi ai autorităţilor locale alături de credincioșii parohiilor Maia și Maia Catargi. Evenimentul s-a încheiat printr-un moment solemn în care s-au depus coroane de flori în cinstea eroilor neamului. a consemnat preot Tudor Sebastian Gabriel
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...