DIN DRAGOSTE PENTRU APROAPELE

Prin programul filantropic,”Din dragoste pentru aproapele”, astăzi, 16.04. 2017, preotul paroh, Tudor Sebastian Gabriel, a oferit prilejul creștinilor prezenți la Sfânta Liturghie să ajute un copil cu probleme de sănătate, cunoscut și de către membrii comitetului parohial. Pruncul Mihai a fost reprezentat de bunicul său, sportiv de performanță, vice campion European, astăzi în vârstă de 68 de ani, Arcadie Pantelimon. Au fost oferite alimente, dar și sume de bani. Cuprins de sensibilitate și reală emoție până la lacrimi, domnul Pantelimon a mulțumit din suflet pentru darurile primite și a transmis tuturor ca Lumina lui Hristos cel Înviat să lumineze tuturor. a consemnat preot paroh, Tudor Sebastian Gabriel
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...