CINSTIRE MAICII DOMNULUI, OCROTITOAREA NOASTRA

În ziua de 19.04.2017, elevi ai grupului de cateheză, ”Maia Catargi”, împreună cu preotul paroh, Tudor Sebastian Gabriel și preotul parohiei Maia, Ștefan Silviu, au mers în pelerinaj la Slobozia, închinându-se icoanei Maicii Domnului, făcătoare de minuni, venită de la Mănăstirea Agapia Nouă, odor de mare preț adus aici prin purtarea de grijă a Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor.Icoana Maicii Domnului cu Pruncul este cunoscută pentru puterile tămăduitoare, dar și pentru faptul că este permanent rugătoare către Fiul ei și Mântuitorul nostru Iisus Hristos. a consemnat preot paroh Tudor Sebastian Gabriel
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...