MAIA CATARGI, PELERINAJ LA BRAUL MAICII DOMNULUI

Astazi, 17.05.2017, grupul de cateheza Maia Catargi, impreuna cu preotul paroh, Tudor Sebastian Gabriel, au mers in pelerinaj la Catedrala din Urziceni, judetul Ialomita, pentru a se inchina la Braul Maicii Domnului venit aici de la Manastirea Kathoxenia-Grecia cu binecuvantarea Preasfintitului Parinte Vincentiu, Episcopul Sloboziei si Calarasilor. Impreuna cu acest Odor de mare pret se afla spre inchinare si Moastele Sfantului Stelian, ocrotitorul copiilor, gazda fiind Sfantul Nectarie, particele din sfintele sale Moaste fiind aici permanent, printr-o minune, inca din anul 2013.

a consemnat preot Sebastian Gabriel Tudor
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...