HRISTOS S-A ÎNĂLȚAT! Comemorarea eroilor căzuți pe toate câmpurile de luptă pentru libertatea și demnitatea noastră

Ca în fiecare an, elevii școlii ”Barbu Catargiu” din localiatatea Maia, alături de preotul Tudor Sebastian Gabriel, autorități locale în persoana domnului vice-primar Niculae Costel, cadre didactice și enoriași, au trăit bucuria de a-și cinsti eroii așa cum se cuvine: cu flori, versuri și cântece. Manifestarea a început cu oficierea religioasă a slujbei de pomenire la Monumentul eroilor neamului din centrul Localității Maia, iar după aceea, elevii au depus coroane și buchete de flori în amintirea celor căzuți la datorie pentru libertatea nostră. Au mai fost depuse coroane și la monumentul eroilor din fața Primăriei, în aceeași localitate, dar și la Troița de lângă terenul de sport.

a consemnat Niculae Ileana, învățător și organizator
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...