CURS INFORMATIC la Maia Catargi – grupul catehetic

Astăzi, 10.06.2017, la Parohia Maia Catargi s-a desfășurat un program mult așteptat. Prin strădania preotului paroh, Tudor Sebastian Gabriel, copiii grupului de cateheză ”Maia Catargi” au avut parte de o surpriză neașteptată. Venind la obișnuita întâlnire de sâmbătă după-amiază, au avut bucuria să constate că pe masa de lucru s-au aflat laptopuri, gata să fie utilizate în scopuri informatice. Copiii prezenți au început prima lecție de studiu, învățând să utilizeze tastatura și mouse-ul ajutați fiind de preotul paroh. Ca și obiective de lucru, pe viitor, toți cei prezenți și-au propus să învețe să scrie un text corect, să încadreze în pagină textul scris, să realizeze referate pentru școală, să facă tabele, să realizeze materiale foto-video cu imagini de la activitățile desfășurate, să alcătuiască compuneri, să asculte muzică și povești, să creeze fișiere de lucru și multe altele. Bucuria a fost pe măsura așteptărilor, iar cei mici au plecat fericiți și încântați, nerăbdători pentru următoarea întâlnire.

a consemnat subofițer (r) Patriche Vasile
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...