CERC PASTORAL LA PAROHIA MAIA CATARGI

Astăzi, 11.08.2017, la Parohia Maia Catargi, cu hramul Adormirea Maicii Domnului și Sfântul Nicolae, Protopopiatul Urziceni, în cadrul Cercului Pastoral ”Adâncata”, a fost oficiată Taina Sfântului Maslu. După oficierea Sfintei slujbe, preotul paroh Tudor Sebastian Gabriel a susținut lucrarea cu tema ”Boala și suferința omului, remediul lor duhovnicesc prin Tainele Bisericii” . Au fost prezenți preacucernicii preoți: Bălu Cristi, coordonatorul Cercului Pastoral (Parohia Patru Frați), Biteș Silviu (Parohia Moldoveni), Radu George (Parohia Brazii), Ștefan Silviu (Parohia Maia), Vasile Marin (Parohia Adâncata) și Tudor Sebastian Gabriel (Parohia Maia Catargi). a consemnat preot Tudor Sebastian Gabriel [https://sf-esc.ro/files/images//2017/08/12-22-48-27.028167 SFANTUL MASLU - 11.08 (7).JPG]
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...