Slăvind pe Sfinții lui Dumnezeu și ocrotitori ai noștri. Pelerinaj la Urziceni

Astăzi, 18.05.2018, grupul de cateheză Maia și Maia Catargi, împreună cu preotul paroh, Ștefan Silviu, preotul paroh,Tudor Sebastian Gabriel și, mereu prezentul, domnul bibliotecar al Comunei Maia, Vlad Constantin, au mers în pelerinaj la Catedrala din Urziceni, județul Ialomița, pentru a se închina Sfintelor Moaște (Mâna dreaptă) ale Sfântului Nicolae, aduse, cu binecuvântarea Preasfintitului Parinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, de la Biserica ”Sfântul Gheorghe Nou” din București. Împreună cu acest Odor de mare preț se află spre închinare și Moaștele Sfântului Nectarie, părticele din sfintele sale Moaște fiind aici permanent, aduse din Grecia – Eghina.

a consemnat preot Sebastian Gabriel Tudor


Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...