Cateheza demonstrativă la finele anului bisericesc

Biserica cu hramul Sfântul Nicolae a parohiei Maia a fost gazda cercului catehetic demonstrativ aferent lunii August.

Tema aleasă de părintele paroh Ştefan Silviu, Maica Domnului – de la Naştere până la Adormire, a oferit celor cinsprezece copii prezenţi o minunată ocazie de a o cunoaşte mai bine pe Maica Domnului nostru Iisus Hristos.

La întâlnirea catehetică au fost prezenţi preoţi din cercul pastoral dar şi Dl Bibliotecar Vlad Constantin, care la sfârşitul orei catehetice a prezentat cu copiii un frumos program de poezii creştine şi pentru că suntem în anul centenarului s-au cântat şi cântece patriotice.

Toţi cei prezenţi au fost răsplătiţi, pentru efort, de către părintele paroh cu răcoritoare şi mâncăruri tradiţionale româneşti.

                                                 A consemnat Pr. responsabil cu catehizarea

                                                                       Daniel-Mirel Minea


Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...