Cu prilejul Zilei Naţionale a României – la Maia Catargi

Cu prilejul Zilei Naţionale a României, sâmbătă, 01 decembrie 2018, la monumentul eroilor din centrul localității Maia s-a desfăşurat o acţiune cultural religioasă menită să omagieze această zi de sărbătoare.

Preotul Tudor Sebastian Gabriel și preotul Ștefan Silviu au săvârşit Slujba de pomerire a eroilor, căzuți pe toate câmpurile de luptă, pentru libertatea și demnitatea noastră. La acest evenimen au participat reprezentanţi ai autorităţilor locale, reprezentanți ai unității militare antiaeriană, Adâncata, alături de credincioșii parohiilor Maia și Maia Catargi. Evenimentul s-a încheiat printr-un moment solemn în care s-au depus coroane de flori în cinstea eroilor neamului.

A consemnat preot Sebastian Gabriel TUDOR


Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...