Vizita lui Moș Crăciun, la Parohia Maia Catargi – CARAVANA BUCURIEI

Astăzi, vineri, 14.12.2018, la Parohia Maia Catargi a avut loc un eveniment deosebit. Prin acțiunea desfășurată cu ajutorul Protopopiatului Urziceni, prin sectorul social Misionar al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor și Fundația Copii în dificultate – București, în urma acțiunii ”CARAVANA BUCURIEI” în mijlocul copiilor, din parohia mai sus menționată, a poposit Moș Crăciun cu daruri pentru cei mici. A urmat un recital de colinde și poezie închinate sărbătorilor de iarnă, iar bucuria a fost deplină.

a consemnat preot paroh, Tudor Sebastian Gabriel

Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...