HRISTOS SE NAȘTE SLĂVIȚI-L… ! – Serbarea de Crăciun, la Maia Catargi

Astăzi, 20 decembrie 2018, sub conducerea doamnei director, Niculae Ileana, a avut loc un eveniment deosebit de important la școala gimnazială, Barbu Catargiu, din localitatea Maia, județul Ialomița. Cu ocazia serbării de Crăciun, parohia Maia Catargi, reprezentată prin preot paroh, Tudor Sebastian Gabriel a oferit pachete cu dulciuri unui număr de 120 de copii prezenți la această activitate, dar și celor mai mici, veniți cu părinții să-i asiste pe frățiorii lor. Mulțumiri si sponsorilor implicați, oameni care, prin sufletul lor frumos, au oferit bucurie.

a consemnat Patriche Vasile

Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...