Bucurie Sfântă de Crăciun. Revederea Sfințiților Părinți, rugători și ostenitori, de la Mănăstirea Hagieni

          În Ajunul Nașterii Domnului, la Parohia Maia Catargi a avut loc o activitate intitulată ”Suflet pentru suflet” în care enoriașii parohiei Maia Catargi au organizat o colectă de alimente pentru Mănăstirea Hagieni, cu hramul Sfântului Nicolae,  aflată în județul Ialomița, mănăstire cu care, parohia Maia Catargi este înfrățită.

         Cu binecuvântarea Preacuviosului Părinte Arhimandrid, Rafael Mîț, Exarhul Mănăstirilor și Vicar Eparhial al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, astăzi, 24 decembrie 2018, după oficierea Sfintei Liturghii, a fost posibilă întrevederea frățească cu Părintele Protosinghel Gabriel Botezatu, părintele Nifon și monahul Nectarie, dar și cu ceilalți viețuitori ai mănăstirii mai sus amintită, unde au primit darurile noastre, mulțumind tuturor ostenitenitorilor. Mulțumim și noi pentru primirea deosebită, simțim și mărturisim că bucuria a fost una sfântă și binecuvântată.

a consemnat preot paroh, al Parohiei Maia Catargi, Sebastian Gabriel TUDOR


Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...