ACORD DE PARTENERIAT ÎNTRE PAROHIA MAIA CATARGI ȘI MĂNĂSTIREA HAGIENI

   Cu binecuvântarea Preacuviosului Părinte Arhimandrid, Rafael Mîț, Exarhul Mănăstirilor și Vicar Eparhial al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, astăzi, 24.04.2019 a fost posibilă încheierea unui parteneriat între Parohia Maia Catargi, preot paroh fiind Sebastian Gabriel Tudor și Mănăstirea Hagieni, protosinghel al Mănăstirii fiind părintele Gabriel Botezatu , acord încheiat pe o perioadă nedeterminată, cu scopul de realiza activități cu caracter religios și filantropic. Prin semnarea actului, mai sus menționat, numărul 34/2019, Mănăstirea Hagieni a primit ajutoare constând în îmbrăcăminte, veselă bucătărie și alimente, folositoare atât de mult nevoilor Așezământului Monahal.                                          

                                                       A consemnat Preot Sebastian Gabriel Tudor.

Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...