PELERINAJ LA ICOANA MAICII DOMNULUI

          Astăzi, 02.05.2019, elevi ai grupului de cateheză, ”Maia Catargi” și ”Maia”, împreună cu preotul paroh, Tudor Sebastian Gabriel, preotul parohiei Maia, Ștefan Silviu și domnul Vlad Constantin, bibliotecarul comunei Maia, au mers în pelerinaj, în orașul Slobozia, închinându-se icoanei Maicii Domnului, făcătoare de minuni, venită de la Schitul Vovidenia – Mănăstirea Neamț, odor de mare preț adus aici prin purtarea de grijă a Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor. Icoana Maicii Domnului cu Pruncul este cunoscută pentru puterile tămăduitoare și grabnic ajutătoare celor ce se roagă cu credință.

                                      a consemnat Preot Sebastian Gabriel Tudor

Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...