ELEVII PAROHIEI MAIA CATARGI – 2 SĂPTĂMÂNI DE TABĂRĂ LA DURĂU

                În perioada 07.07.2019-12.07.2019, elevi ai parohiei  Maia Catargi, dar și elevi ai comunității Maia, însoțiți de preotul paroh, Tudor Sebastian Gabriel,  au mers în tabără la Durău, Neamț.

Tabăra „Licăr de lumină” face parte din proiectul „Alege şcoala!”, implementat de Patriarhia Română şi Fundaţia World Vision România. Pe toată această perioada copiii au avut ocazia să facă drumeţii, să picteze, să încondeieze ouă, să se îndeletnicească cu lucrul manual, să descopere multe jocuri de cunoaştere, dar, totodată, să se îmbogăţească din punct de vedere spiritual.

Pentru mulţi elevi înscrişi în proiectul „Alege şcoala!”, tabăra a fost un vis împlinit. În cele 5 zile petrecute de fiecare copil la Durău, la Centrul pastoral „Sfântul Daniil Sihastrul”, activităţile creative s-au îmbinat cu jocurile în aer liber, cu orele de studiu biblic şi, nu în ultimul rând, cu cântecele de joc şi voie bună cântate în jurul focului de tabără.

 

                              A consemnat preot Sebastian Gabriel Tudor

Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...