PAROHIA MAIA CATARGI SUSȚINE TELE-ȘCOALA și programul ”ALEGE ȘCOALA”

 

 

Astăzi, 12.05.2020, la Parohia Maia Catargi a avut loc o acțiune filantropică, unică până acum în această parohie, păstorită cu devotament de către preotul paroh, Tudor Sebastian Gabriel. Cu sprijinul financiar al unor oameni cu suflet și credință tare, iubitori ai Bisericii, aici a avut loc o activitate deosebită unde au fost oferite gratuit, telefoane mobile și cartele cu internet nelimitat, tuturor elevilor comunității, aflați în imposibilitatea de a-și cumpăra un astfel de aparat, unealtă necesară pentru școala on-line. Aducem mulțumiri, încă odată, tuturor celor implicați.

 

             a consemnat prof. Vlad Constantin

 

Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...