Site-ul oficial Parohia Maia Catargi, cu hramul Sfântul Nicolae şi Adormirea Maicii Domnului, din Protopopiatul Urziceni al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor. Preot Paroh, Sebastian Gabriel Tudor
ACORD DE PARTENERIAT ÎNTRE PAROHIILE MAIA CATARGI ȘI FIERBINȚI TÂRG

Astăzi, 25.04.2019 a fost posibilă încheierea unui parteneriat între Parohia Maia Catargi, preot paroh fiind Sebastian Gabriel Tudor și Parohia Fierbinți Târg, preot paroh fiind Andrei Gabriel Ghiaur, acord încheiat pe o perioadă nedeterminată, cu scopul de realiza activități cu caracter religios și filantropic. Prin  semnarea actului, mai sus menționat, numărul  40/2019, Parohia Fierbinți Târg a primit ajutoare constând în îmbrăcăminte copii și adulți, încălțăminte, copii și adulți  și jucării, folositoare Centrului parohial, deschis  pentru activitățile social-filantropice desfășurate.

A consemnat Preot Sebastian Gabriel Tudor.

Noutati